| Outside Diameter | 134.0 mm (5.27″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 120.14 mm (4.73″) |
| Cross Section | 7.112 mm (0.28″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 5.109" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (130-0229)
$59.53
CAT® 0.614" I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (4D-2297)
$0.49
CAT® 4.725″ I.D, 0.275″ Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (3H-0976)
$23.72
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.1 × 13.1 × 0.8 cm |
| Bin Location | 00049805 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 3H-0976 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.