Specification
| Overall Height | 17.62 cm (6.940″) |
|---|---|
| Largest O.D | 9.321 cm (3.670″) |
| Gasket O.D | 7.162 cm (2.820″) |
| Gasket I.D | 6.223 cm (2.450″) |
| Efficiency Rating | Advanced Rating |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF5713)
$70.68
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF73100)
$28.88
$50.84
1 in stock
| Overall Height | 17.62 cm (6.940″) |
|---|---|
| Largest O.D | 9.321 cm (3.670″) |
| Gasket O.D | 7.162 cm (2.820″) |
| Gasket I.D | 6.223 cm (2.450″) |
| Efficiency Rating | Advanced Rating |
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 20 cm |
| Bin Location | 00023315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | 1R-0750 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.