| Overall Length | 234.9 mm (9.25″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 101.6 mm (4.00″) |
| Gasket O.D | 63.50 mm (2.50″) |
| Gasket I.D | 41.65 mm (1.64″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P551317)
$23.10
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 23.5 cm |
| Bin Location | 00027115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551317 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.