| Overall Length | 99.06 mm (3.90″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 48.51 mm (1.91″) |
| Inlet Diameter | 9.525 mm (0.37″) |
| Outlet Diameter | 9.525 mm (0.37″) |
| Media Type | Wire Mesh Type |
| Filter Style | In-Line Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19520)
$45.38
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P550632)
$32.47
Donaldson® Fuel Filter, In-line (P550974)
$20.61
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 5 × 10.7 cm |
| Bin Location | 00023420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550974 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.