| Overall Length | 176.0 mm (6.93″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 76.45 mm (3.01″) |
| Gasket O.D | 73.91 mm (2.91″) |
| Gasket I.D | 64.00 mm (2.52″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550463)
$14.76
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P551317)
$23.10
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P551315)
$20.19
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 18 cm |
| Bin Location | 00026101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551315 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.