| Overall Length | 308.1 mm (12.1″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 135.1 mm (5.32″) |
| Gasket O.D | 110.4 mm (4.35″) |
| Gasket I.D | 100.3 mm (3.95″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550352)
$29.61
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P551423)
$43.74
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P551316)
$97.50
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 33 cm |
| Bin Location | 00027110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551316 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.