| Overall Length | 224.0 mm (8.82″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 118.1 mm (4.65″) |
| Gasket O.D | 119.1 mm (4.69″) |
| Gasket I.D | 102.1 mm (4.02″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Synteq Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550833)
$83.67
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF172)
$22.64
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P555776)
$102.37
Out of stock
Additional information
| Weight | 4.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.2 × 12.2 × 22.5 cm |
| Bin Location | 00027310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P555776 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.