| Overall Length | 106.9 mm (4.21″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 86.10 mm (3.39″) |
| Gasket I.D | 77.47 mm (3.05″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19730)
$19.62
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P555686)
$88.73
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P550928)
$11.53
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.3 × 8.5 × 11.5 cm |
| Bin Location | 00027105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550928 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.