| Overall Length | 171.1 mm (6.74″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 97.02 mm (3.82″) |
| Collapse Burst | 100 PSI (6.9 bar) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Filter Type | Water Separator |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P555010)
$27.69
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On (P551316)
$97.50
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550463)
$14.76
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 18 cm |
| Bin Location | 00027325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550463 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.