| Overall Length | 101.3 mm (3.99″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 90.42 mm (3.56″) |
| Inner Diameter | 16.76 mm (0.66″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P556245)
$13.41
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P555010)
$27.69
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550966)
$37.52
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 10 cm |
| Bin Location | 00027115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550966 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.