| Overall Length | 247.9 mm (9.76″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 108.4 mm (4.27″) |
| Inner Diameter | 21.08 mm (0.83″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P551317)
$23.10
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P554470)
$16.82
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P552020)
$35.38
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 10.5 × 25.3 cm |
| Bin Location | 00027201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P552020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.