| Overall Length | 105.9 mm (4.17″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 89.91 mm (3.54″) |
| Gasket I.D | 76.45 mm (3.01″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Filter Type | Water Separator |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550088)
$30.67
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 10.5 cm |
| Bin Location | 00027425 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550088 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.