| Overall Length | 162.3 mm (6.39″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 102.1 mm (4.02″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Filter Type | Water Separator |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF73100)
$28.88
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P552200)
$61.50
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550833)
$83.67
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 16 cm |
| Bin Location | 00027120 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550833 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.