| Overall Length | 228.6 mm (9.00″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 90.93 mm (3.58″) |
| Gasket O.D | 94.48 mm (3.72″) |
| Gasket I.D | 78.74 mm (3.10″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550833)
$83.67
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF172)
$22.64
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P552200)
$61.50
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9 × 22.5 cm |
| Bin Location | 00026125 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P552200 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.