| Overall Length | 137.4 mm (5.41″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 93.98 mm (3.70″) |
| Gasket O.D | 87.37 mm (3.44″) |
| Gasket I.D | 78.74 mm (3.10″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19730)
$19.62
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550966)
$37.52
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550944)
$18.73
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 17 cm |
| Bin Location | 00027105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550944 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.