| Overall Length | 128.7 mm (5.07″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 107.6 mm (4.24″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Filter Type | Water Separator |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF73100)
$28.88
Donaldson® Twist&Drain Fuel/Water Separator Filter, Spin-On (P550848)
$48.33
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P551852)
$56.83
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 11.5 × 16.3 cm |
| Bin Location | 00027220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551852 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.