| Overall Length | 194.8 mm (7.67″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 94.48 mm (3.72″) |
| Inner Diameter | 48.26 mm (1.90″) |
| Gasket I.D | 47.24 mm (1.86″) |
| Media Type | Synthetic Media |
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550230)
$55.00
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550606)
$47.40
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge DT (P566983)
$293.97
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.8 × 10.8 × 25.2 cm |
| Bin Location | 00027305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P566983 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.