| Outer Diameter | 126 mm (4.96″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 92 mm (3.62″) |
| Length | 290 mm (11.42″) |
| Filter Type | Cartridge Type |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Cartridge DT (P566216)
$239.25
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6546)
$120.80
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P172463)
$90.43
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 33 cm |
| Bin Location | SC604 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P172463 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.