| Overall Length | 270.7 mm (10.6″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 128.0 mm (5.04″) |
| Gasket O.D | 128.0 mm (5.04″) |
| Gasket I.D | 120.9 mm (4.76″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Power Steering Filter, Reservoir Element (HF35476)
$37.72
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35528)
$226.88
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550250)
$82.79
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 12.5 × 27 cm |
| Bin Location | 00027310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550250 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.