| Overall Length | 181.1 mm (7.13″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 97.02 mm (3.82″) |
| Thread Size | M24 x 1.5 |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550606)
$47.40
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550252)
$78.25
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550416)
$51.91
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.2 × 11.2 × 26 cm |
| Bin Location | 00027305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550416 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.