| Overall Length | 254.0 mm (10.0″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 101.6 mm (4.00″) |
| Media Type | Wire Media |
| Filter Style | Strainer Style |
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550230)
$55.00
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550606)
$47.40
Donaldson® Hydraulic Filter, Strainer (P562222)
$91.11
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 26 cm |
| Bin Location | 00027225 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P562222 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.