| Overall Length | 176.0 mm (6.93″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.12 mm (2.80″) |
| Gasket I.D | 60.96 mm (2.40″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Lube Filter (LF9008)
$50.74
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow, with Anti-Drainback Valve (P550964)
$7.57
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Combination (P557382)
$22.52
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 10.5 × 19 cm |
| Bin Location | 00027101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P557382 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.