| Overall Length | 198.8 mm (7.83″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 119.1 mm (4.69″) |
| Gasket O.D | 109.9 mm (4.33″) |
| Gasket I.D | 98.04 mm (3.86″) |
| Media Type | Cellulose Type |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550020)
$8.35
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P555570)
$14.50
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P551381)
$27.36
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.9 × 11.9 × 19.9 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551381 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.