| Overall Length | 308.1 mm (12.1″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 134.8 mm (5.31″) |
| Gasket O.D | 108.9 mm (4.29″) |
| Gasket I.D | 100.0 mm (3.94″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550035)
$12.60
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3349)
$12.82
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P551402)
$46.61
61 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 4.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 13.6 × 13.5 cm |
| Bin Location | 00027310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551402 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.