| Overall Length | 176.2 mm (6.94″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-16 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P551352)
$17.90
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P553411)
$10.79
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3349)
$12.82
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 7.5 × 8 cm |
| Bin Location | 00025215 |
| brand/supplier | |
| Part # | LF3349 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.