| Overall Length | 148.0 mm (5.83″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 107.9 mm (4.25″) |
| Gasket O.D | 71.12 mm (2.80″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3349)
$12.82
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3341)
$8.93
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P553411)
$10.79
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 15.5 cm |
| Bin Location | 00027120 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P553411 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.