| Overall Length | 71.88 mm (2.83″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 106.9 mm (4.21″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550035)
$12.60
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3349)
$12.82
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P559126)
$29.31
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.4 × 10.7 × 10.7 cm |
| Bin Location | 00027101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P559126 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.