| Overall Length | 71.37 mm (2.81″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 58.67 mm (2.31″) |
| Inner Diameter | 18.03 mm (0.71″) |
| Media Type | Cellulose Type |
| Filter Style | Cartridge Style |
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On Style, Suitable for Diesel Applications (P561183)
$90.50
Donaldson® Transmission Filter, Cartridge (P166254)
$167.50
Donaldson® Power Steering Filter (P579124)
$51.39
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 9 cm |
| Bin Location | 00026410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P579124 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.