| Overall Length | 270.7 mm (10.6″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 128.0 mm (5.04″) |
| Gasket O.D | 128.7 mm (5.07″) |
| Gasket I.D | 119.8 mm (4.72″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Synthetic Media |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6834)
$107.50
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35491)
$101.62
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On Style, Suitable for Diesel Applications (P561183)
$90.50
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.5 × 14.7 × 13.2 cm |
| Bin Location | 00027305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P561183 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.