| Overall Length | 297.4 mm (11.7″) |
|---|---|
| Largest O.D | 124.2 mm (4.89″) |
| Gasket O.D | 105.9 mm (4.17″) |
| Gasket I.D | 92.71 mm (3.65″) |
| Thread Size | 1-1/2″-16 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35516)
$70.60
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On Style, Suitable for Diesel Applications (P561183)
$90.50
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6834)
$107.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 13 × 12.7 cm |
| Bin Location | 00026110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF6834 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.