| Overall Length | 147.0 mm (5.79″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 108.9 mm (4.29″) |
| Gasket O.D | 99.06 mm (3.90″) |
| Gasket I.D | 89.91 mm (3.54″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® SCA Coolant Filter, Spin-On, For Mack Primary Applications (P554422)
$40.25
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 16 cm |
| Bin Location | 00027320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P554422 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.