| Overall Length | 101.8 mm (4.01″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 76.96 mm (3.03″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 60.45 mm (2.38″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550690)
$19.45
Donaldson® Fuel Filter, Box (P551049)
$24.67
Donaldson® Twist&Drain Fuel/Water Separator Filter, Spin-On (P551039)
$25.73
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 11 cm |
| Bin Location | 00027120 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551039 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.