| Overall Length | 243.8 mm (9.60″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 107.1 mm (4.22″) |
| Gasket O.D | 88.39 mm (3.48″) |
| Gasket I.D | 80.51 mm (3.17″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Filter Type | Water Separator |
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550966)
$37.52
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550352)
$29.61
Donaldson® Twist&Drain Fuel/Water Separator Filter, Spin-On (P551077)
$50.04
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 25 cm |
| Bin Location | 00027225 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551077 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.