| Overall Length | 238.7 mm (9.40″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.12 mm (2.80″) |
| Gasket I.D | 60.96 mm (2.40″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Composite Media |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF73100)
$28.88
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P552200)
$61.50
Donaldson® Twist&Drain Fuel/Water Separator Filter, Spin-On (P551103)
$50.84
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 24 cm |
| Bin Location | 00027305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551103 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.