| Overall Length | 155.1 mm (6.11″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Twist&Drain Fuel/Water Separator Filter, Spin-On (P551329)
$12.04
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.7 × 9.4 × 9.4 cm |
| Bin Location | 00027110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551329 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.