| Item Length | 70.8 mm (2.79″) |
|---|---|
| Hose Size | 25.4 mm (1.00″) |
| Female Swivel | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1″ Hose Size x 1″ BSPP 60° Cone Male Rigid, Z-Series Crimp Fitting (16Z-P66)
$79.21
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 4.8 × 4.8 cm |
| Bin Location | 00097092 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 16Z-P66 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.