| Item Length | 143.0 mm (5.63″) |
|---|---|
| Hose I.D | 31.75 mm (1.25″) |
| Flange Size | 31.75 mm (1.25″) |
| Fitting Type | SF – SAE Code 61 |
Eaton Weatherhead® 1-1/2″ Flange x 1-1/2″ Hose I.D, SAE Code-61 Split Flange Straight, U-Series Crimp Fitting (43024U-G24)
$125.31
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.3 × 6.7 × 6.7 cm |
| Bin Location | 00096114 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 43024U-G24 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.