| Item Length | 57.9 mm (2.28″) |
|---|---|
| Hose Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Swivel | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose Size x 1/2″ BSPP 60° Cone Male Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-P58)
$23.91
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00097092 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-P58 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.