| Item Length | 69.59 mm (2.74″) |
|---|---|
| Hose I.D | 15.8 mm (0.625″) |
| Male Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose Size x 1/2″ Male Pipe Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (10Z-108)
$29.82
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 3.5 × 3.5 cm |
| Bin Location | 00097014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 10Z-108 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.