| Item Length | 55.1 mm (2.17″) |
|---|---|
| Hose Size | 12. mm (0.50″) |
| Male Rigid | 15.8 mm (0.625″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose Size x 5/8″ FOR-SEAL ORS Male Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-E70)
$20.74
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00097071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-E70 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.