| Flange Size | 12.7 mm (0.50″) |
|---|---|
| Hole Diameter | 7.874 mm (0.31″) |
| Conversion | SAE to SAE |
| Adapter Type | Split Flange Kits |
Kit Masters® 2.50″ Exposed, 3/8" Thread, GoldTop Stud Kit, For Fan Clutch (250SK)
$21.54
Anchor Fluid Power 1.25″ Port, 1.25" Pad, Code-61 SAE Hydraulic 4-Bolt Flange Kit (W46-20-20U)
$48.98
Eaton Weatherhead® 1/2″ Split Flange Kit, Code-62 Crimp Hose Fitting (SFK62-8)
$38.15
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 12.5 × 12.5 cm |
| Bin Location | 00093093 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | SFK62-8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.