| Flange Size | 31.75 mm (1.25″) |
|---|---|
| Hole Diameter | 13.46 mm (0.53″) |
| Conversion | SAE to SAE |
| Adapter Type | Split Flange Kits |
Kit Masters® 2.50″ Exposed, 3/8" Thread, GoldTop Stud Kit, For Fan Clutch (250SK)
$21.54
Anchor Fluid Power 1.25″ Port, 1.25" Pad, Code-61 SAE Hydraulic 4-Bolt Flange Kit (W46-20-20U)
$48.98
Eaton Weatherhead® 1.25″ Split Flange Kit, Code-62 Crimp Hose Fitting (SFK62-20)
$80.97
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 14 × 14 cm |
| Bin Location | 00093093 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | SFK62-20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.