Specification
| Item Length | 58.92 mm (2.32″) |
|---|---|
| Tube O.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Flange Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Pressure | Code 62 – 6000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
$38.75
Out of stock
| Item Length | 58.92 mm (2.32″) |
|---|---|
| Tube O.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Flange Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Pressure | Code 62 – 6000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 3.1 × 3.1 cm |
| Bin Location | 00093105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 60008 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.