| Item Length | 41.91 mm (1.65″) |
|---|---|
| Hose Size | 6.35 mm (0.25″) |
| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/4″ Hose Size x 1/4″ Flareless Tube Rigid Ermeto, Z-Series Crimp Hose Fitting (04Z-754)
$26.16
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00097026 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 04Z-754 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.