| Item Length | 50.8 mm (2.00″) |
|---|---|
| Hose I.D | 6.35 mm (0.25″) |
| Tube Size | 7.92 mm (0.312″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose I.D x 3/4″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24712N-612)
$23.88
Eaton Aeroquip® 1-1/4″ Hose x 1-1/4″ Female SAE 45° Swivel, 100R5 Crimp Hose Fitting (FJ3114-2020S)
$121.77
Eaton Weatherhead® 1/4″ Female 37° JIC x 5/16″ Hose I.D, Hydraulic Hose, Swivel Fitting (04E-605)
$11.64
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11.7 × 11.5 cm |
| Bin Location | 00096101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 04E-605 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.