| Item Length | 53.0 mm (2.09″) |
|---|---|
| Hose Size | 6.35 mm (0.25″) |
| Female JIS Swivel | 6.35 mm (0.25″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 1/4″ Hose x 1/4″ Female JIS 30° Flare Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (04Z-04L)
$28.46
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00097092 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 04Z-04L |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.