Specification
| Item Length | 126.2 mm (4.97″) |
|---|---|
| Tube O.D | 38.10 mm (1.50″) |
| Flange Size | 38.10 mm (1.50″) |
| Pressure | Code 62 – 6000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
$135.33
2 in stock
| Item Length | 126.2 mm (4.97″) |
|---|---|
| Tube O.D | 38.10 mm (1.50″) |
| Flange Size | 38.10 mm (1.50″) |
| Pressure | Code 62 – 6000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.2 × 6.3 × 6.3 cm |
| Bin Location | 00093105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 60024 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.