| Item Length | 73.9 mm (2.91″) |
|---|---|
| Hose Size | 25.4 mm (1.00″) |
| Female Swivel | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 1″ Hose Size x 1″ Female JIC 37° Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (12Z-616)
$40.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.4 × 4 × 4 cm |
| Bin Location | 00097041 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 12Z-616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.