| Item Length | 105.4 mm (4.15″) |
|---|---|
| Hose I.D | 19.05 mm (0.75″) |
| Tube Size | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose I.D x 3/4″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24712N-612)
$23.88
Eaton Aeroquip® 1-1/4″ Hose x 1-1/4″ Female SAE 45° Swivel, 100R5 Crimp Hose Fitting (FJ3114-2020S)
$121.77
Eaton Weatherhead® 3/4″ Hose I.D x 1″ Female FOR-SEAL Swivel, U-Series Fitting (43012U-S76)
$68.86
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 1.84 × 1.87 cm |
| Bin Location | 00096111 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 43012U-S76 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.