| Item Length | 70.35 mm (2.77″) |
|---|---|
| Hose I.D | 9.52 mm (0.375″) |
| Tube Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose I.D x 1/2″ Male Pipe Rigid, Hose End U-Series Fitting (06U-108)
$10.90
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00096111 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06U-108 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.